Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna dowiesz się więcej o tajemniczych miejscach w Małopolsce.

Mimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, więc nieraz ciężko znaleźć coś dla siebie w natłoku wiadomości o godnych zobaczenia atrakcjach i najnowszych eventach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Portal o atrakcjach w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

By zaprezentować zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak również o ekspozycjach i imprezach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Podróżnicy myślący o przyjeździe do Małopolski już na stronie głównej dostrzegą mapę, na której błyskawicznie odszukają schroniska, motele i hotele, Centra Informacji Turystycznej, jak również zabytki i galerie położone w różnych punktach Małopolski. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Oprócz tego dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające między innymi regiony agroturystyczne, czar parków krajobrazowych i narodowych oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Lista konsulatów i przydatne rozmówki – ważne informacje dla podróżników z zagranicy

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina również o zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane czy inne tatrzańskie miejscowości. Newsy dodawane na stronie dostępne są więc w języku angielskim, ale również w między innymi w języku słowackim, niemieckim, francuskim oraz rosyjskim. Niesłychanie przydatna dla cudzoziemców może być też podstrona Rozmówki, gdzie poznają podstawowe słowa i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie wizyty naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu spis konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego.

Nasze dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego