Zabytki i inne atrakcje Małopolski – zaplanuj swoją wizytę na południu Polski

Wszystko o fajnych miejscach w Małopolsce.

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, zatem nieraz ciężko znaleźć coś dla siebie w natłoku informacji o bieżących wydarzeniach kulturalnych czy sportowych oraz godnych odwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – co tu odnajdziesz?

By zaprezentować zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o mniej i bardziej znanych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, jak również o pokazach i imprezach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Turyści myślący o przyjeździe do Małopolski już na stronie głównej dostrzegą mapę, na której prędko odnajdą galerie i zabytki, motele, hotele i schroniska oraz Centra Informacji Turystycznej położone w miastach województwa. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach aut, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Prócz tego dla tych, którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące m.in. zamek na Wawelu, urok parków krajobrazowych i narodowych oraz trasy rowerowe.

Portal o najciekawszych miejscach w Małopolsce nie pomija cudzoziemców

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina również o zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane i pozostałe ciekawe miejscowości. Wiadomości znajdujące się na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku włoskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Niezmiernie przydatny dla cudzoziemców może być również dział Rozmówki, gdzie poznają popularne wyrażenia i powiedzenia, które pomogą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas podróży. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego.

Nasze dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego