Budowa domów z bali – domy w technologii zrębowej

Zajrzyj w to miejsce, aby zlecić budowę domów z bali.

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są budowane naprawdę często i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy tego typu wznosi się z wykonanych z drewna bali, które rozmieszczane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń technika budowania domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: jakie są główne cechy takich domów?

Powiększająca się cały czas popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w tego rodzaju technologii prezentują się nadzwyczaj pięknie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje niesamowita atmosfera, dzięki której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. To właśnie dlatego domy w technologii zrębowej nie potrzebują wykonywania czasochłonnego i niezwykle kosztownego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które w zdecydowanej większości przypadków generują niemałe straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą odpowiednio utrzymywane, przetrwają w nienagannym stanie bardzo długi czas. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest za wysoki, na skutek czego też pod tym względem konkurują one z innymi technologiami. Domy budowane z bali naprawdę często spotkać można na terenach górskich i na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są teraz z chęcią wznoszone także w innych regionach Polski. Bale są solidnie przygotowywane, co czyni je odpornymi na wilgoć i inne czynniki atmosferyczne. To właśnie dlatego domy z bali mogą być spotykane we wszystkich częściach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest potrzebna

Wybierając dom z bali, należy pamiętać, aby zarówno przygotowanie projektu, jak i realizację prac budowlanych zlecić profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim typie budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany w sposób prawidłowy, a w czasie użytkowania nie ujawnią się nieprzyjemne niespodzianki.

Nasze dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]