Ekologiczne domy drewniane – zalety

Więcej informacji o ekologicznych domach drewnianych.

Jeszcze kilkanaście lat temu ogromną popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie naszego kraju domy z pustaków kształtem przywodzące na myśl proste pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. Dlatego naprawdę chętnie decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę dużo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od dawna traktowane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno jest surowcem odnawialnym. Wiele drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na ekosystem. W domach z drewna nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Z uwagi na rewelacyjne właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by tego rodzaju dom ocieplić. Nie jest stosowana też papa. Dzięki temu domy drewniane w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają zalety?

Domy tego rodzaju doskonale wtapiają się w naturalne otoczenie. Bardzo dobrze wyglądają w sąsiedztwie sielskiego krajobrazu bądź wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje rewelacyjne samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach drewnianych panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono także bardzo dobrze natlenione. Domy z drewna rewelacyjnie nadają się dla alergików, chorych na astmę oraz osób borykających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i niezwykle piękne. Bez wątpienia zasługują na to, by wybrać je zamiast domów murowanych.

Nasze dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]