Kluczowy element szalunków – sklejka szalunkowa

Chcesz zamówić sklejkę szalunkową Kraków? Odwiedź tę stronę

Deski szalunkowe to istotny komponent konstrukcji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski z drewna lub płyty wykonane z innego surowca, jednak najczęściej wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem wybudować obiekty z murami wykonanymi z tego materiału. Szalunki są także wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na przygotowanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jest nam niezbędna, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wykonuje

Kiedyś w szalunkach na ogół stosowane były deski z bloków drewna. Te aczkolwiek były drogie, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – zazwyczaj źle radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny obecnie stosowana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – przeważnie z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi częstokroć stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Przedsiębiorstwa budowlane posiadają zwykle swoją sklejką szalunkową wraz z elementami pozwalającymi na jej łączenie. Jeżeli jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom własnymi siłami, nie ma potrzeby kupowania wszystkich elementów szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Prócz samej sklejki szalunkowej, firma oferuje również wynajem innych akcesoriów niezbędnych do ustawienia szalunków – między innymi łączników i głowic.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]