Okna drewniane – ponadczasowa elegancja

Szukasz okien drewnianych Małopolska? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Okna drewniane najczęściej wybierane są nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne, lecz także na ich wysoką jakość. Ten ekologiczny surowiec daje elegancki wygląd, który pozostaje niezmienny przez długi czas. Jednakże nie tylko piękno jest istotną zaletą tego rodzaju produktów. Jakie są jeszcze powody, dla których są one dobrym wyborem, nawet jeśli ich koszt jest nieco wyższy aniżeli okien z PCV?

Okna drewniane – niepowtarzalne walory estetyczne

Każdy entuzjasta drewnianych przedmiotów, zwłaszcza tych związanych z aranżacją wnętrz, podkreśla niepowtarzalny klimat, jaki buduje materiał ten. Można również decydować się na różne gatunki tego surowca, które miewają różny wygląd, odcienie czy też inną fakturę, co stwarza olbrzymie możliwości jeśli idzie o aranżację i można dzięki temu zaspokajać najróżniejsze oczekiwania i gusta. Drewno jest również bardzo przyjemne w odbiorze, kojarzy się z przytulnym domem, może być więc świetnym produktem do wytwarzania najróżniejszych elementów dekoracyjnych.

Dodatkowe ważne cechy okien drewnianych

Drewno zapewnia wielkie możliwości jeśli chodzi o produkcję okien. Miewają one bardzo różny wygląd i stylistykę. Materiał ten można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto obrabiać, tworząc wyjątkowe kształty. Jedynie drewno może być wykorzystywane do odnowy zabytkowych budynków, doskonale sprawdza się także w przypadku osób mających alergie. Nie posiada żadnych chorobotwórczych substancji, a nawet dobrze wpływa na zdrowie domowników, sprawiając, że lepszy staje się klimat domu. Do tych zalet trzeba poza tym dopisać fakt, że istnieje bardzo dużo dobrych sposobów wydłużania żywotności okien drewnianych, jak również fakt, że materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeżeli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak również utylizacji, która jest bardzo prosta oraz nie zagraża środowisku. Czynniki te powodują, że okna z drewna są bardziej godne polecenia aniżeli te wytwarzane z PCV czy plastiku.

Nasze dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]