Podstawowe informacje o podporach szalunkowych

Zobacz, gdzie zamówić podpory stropowe

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. W jaki sposób są stosowane? Dlaczego warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej przeznaczenie

Wśród szalunków wyróżniamy deskowania do wykopów, ścienne i podpory stropowe. Ten ostatni wariant stosowany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego można zalać strop betonem i stosowne jego uformowanie. Ważną rolę pełnią również drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezastąpione w trakcie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można je stosować w wielu sytuacjach. Zwykle w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się znaczną trwałością, są również proste w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są szerokie. Pośród czołowych producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, a także moduły wykonywane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami, znakomitą jakością oraz przemyślaną strukturą. Podpory stropowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w trudnych warunkach. Aktualnie dużo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – atrakcyjne ceny powodują, że usługi te zyskują na popularności. Wynajęcie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]