akcesoria szalunkowe, ściągi szalunkowe

Poznaj niektóre akcesoria szalunkowe

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie moduły używa się podczas szalowania? Dlaczego warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Żeby szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były wykonane we właściwy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają obecnie wiele elementów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi ściągi szalunkowe, napinacze rygla, sworznie napinające, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, nakrętki, korki i stożki, listwy pozycjonujące czy fazujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany również ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala zachować właściwy odstęp pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty umożliwiające spięcie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią też dystanse umożliwiające utrzymanie właściwej odległości między szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie sposób nie uwzględnić także ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czemu warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze wyposażonych sklepach internetowych. Witryny internetowe mają w swojej ofercie wysokiej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Rasto czy Tekko i można je nabyć w rozsądnych cenach.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]