domy góralskie projekty, domki góralskie

Projekty domów drewnianych nadal bardzo popularne

Drewniana architektura przez dziesięciolecia była wypierana przez domy ceglane. Obecnie jednak zaobserwować można to, iż ich popularność powoli rośnie. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez powodu – domy drewniane wykazują wszak wiele atutów. Najważniejszym jest z pewnością styl – dopasowują się tak do miejskiej, jak i wiejskiej architektury. Istotne jest również to, że domy drewniane są przyjazne dla środowiska, gdyż są wykonywane tylko z naturalnych surowców. Drewno może też pochłaniać fale wydzielane przez telewizory i filtrować powietrze, a to powoduje, że ich lokatorzy wydajniej się wysypiają i chronią swoje płuca.

Rodzaje projektów domów góralskich

Najczęściej spotykanym rodzajem domów z drewna są oczywiście budynki przypominające podhalańską zabudowę. Nierzadko budowane są z bali, natomiast sposób ich wykończenia odwołuje się do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Oczywiście znajdziemy także projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym guście. Często też widuje się projekty domów góralskich, które łączą odmienne stylistyki – między innymi elementy murowane. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez obaw możemy zamówić również, jeśli zamierzamy wznieść je poza Podhalem.

Projekty domów góralskich – jak znaleźć architekta?

Nie zapominajmy, iż na komfort mieszkania w domu góralskim rzutuje przede wszystkim projekt, według którego został wzniesiony. Z tego względu decydując się na podobne rozwiązanie, warto obejrzeć wcześniejsze realizacje architekta i wyszukać, co myślą o nim wcześniejsi kontrahenci. Istotne jest, aby w jego portfolio znalazło się sporo projektów domów góralskich – dzięki temu otrzymamy pewność, iż nasze zlecenie będzie odpowiednio zrealizowane i trafi w nasze potrzeby. Przy poszukiwaniach warto również sprawdzić się, czy projektant współpracuje z firmą, która wzniesie dom – dzięki temu inwestycja przebiegnie szybciej.

Nasze dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]