Projekty domów szkieletowych – wygodne i szybkie w realizacji

Skieruj się w to miejsce aby sprawdzić, kto wykonuje projekty domów szkieletowych

Domy szkieletowe, jak łatwo stwierdzić, wznoszone są na szkielecie. Jest on wykonany z drewna i składa się ze bali oddzielonych od siebie o mniej więcej 0,5 m. Drewno powinno zawczasu oczywiście być właściwie oporządzone – stosuje się po to środki przeciwko owadom, grzybobójcze i impregnaty. Najczęściej stosowanym gatunkiem jest świerk, ale przed zamocowaniem musi być starannie wysuszony oraz strugany z czterech stron. Do szkieletu mocowane są deski, a między nimi umieszcza się niepalne surowce izolacyjne – jak na przykład wełna mineralna. Dlaczego więc dobrze wybrać projekty domów szkieletowych? O jakich rzeczach nie powinniśmy zapominać przy wyborze architekta?

Czemu warto zlecić projekty domów szkieletowych?

Ci, dla których najważniejszy będzie czas wzniesienia, na pewno będą zadowoleni z faktu, iż projekty domów szkieletowych zapewniają jej prędkie sfinalizowanie. Zwykle są one bowiem wznoszone tylko w trzy miesiące, a poza fundamentami roboty nie będą uzależnione od czynników pogodowych. Decydując się na projekty domów szkieletowych zyskujemy także pewność, iż do ogrzania budynku nie będzie potrzebna spora ilość energii, co razem z ich solidnością sprawia, że ceny użytkowania są stosunkowo niskie. Powinniśmy wiedzieć również o tym, iż drewniane domy szkieletowe okazują się stuprocentowo bezpieczne dla natury.

Projekty domów szkieletowych – jak znaleźć architekta?

W czasie poszukiwań architekta najważniejsze są z pewnością projekty domów szkieletowych, jakie wykonał wcześniej. Żeby dowiedzieć się, czy jego styl projektowania nam się podoba, wystarczy jedynie odwiedzić jego portfolio i poznać jego wcześniej wykonane realizacje, a jeśli się nam one spodobają – skontaktować się z autorem, celem ustalenia dalszych szczegółów inwestycji. Nie należy natomiast kierować się wyłącznie kosztami budowy domu – to przecież inwestycja na kilka pokoleń.

Nasze dane:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]