Rodzaje kątowników nierdzewnych

Zamów kątowniki nierdzewne na metal-e.pl/pl/c/KATOWNIKI-NIERDZEWNE-HUTNICZE/13.

Kątowniki to jedne z najważniejszych produktów metalurgicznych. Mają mnóstwo zastosowań – spotyka się je na placach budów, w czasie remontów czy w warsztatach entuzjastów prac ręcznych. Aby jednak spełniły nasze potrzeby, muszą być wytrzymałe oraz jak najlżejsze. Te parametry powodują, iż konstrukcja wykonana z kątowników nie przewróci się i bez trudu wytrzyma rozmaite wstrząsy. Jak więc rozpoznać, czy dany kątownik będzie wystarczający? Gdzie możemy ich użyć?

Kątowniki nierdzewne gwarantują wytrzymałość

Najlepszym materiałem do produkcji kątowników okazuje się stal nierdzewna. Dlaczego warto wybrać właśnie kątowniki nierdzewne? W szczególności z uwagi na solidność charakteryzującą ten stop – posłużą dłużej od części wykonanych z innych stopów. Jest z tego powodu, iż nie korodują, więc także po dziesięcioleciach mają te same właściwości. Kątowniki nierdzewne cechują się także niewielką rozszerzalnością termiczną, co podnosi komfort ich eksploatacji podczas upałów i chłodów.

Przykłady użycia kątowników nierdzewnych

Kątowniki nierdzewne są bardzo funkcjonalne. Wykorzystuje się je w budownictwie, gdzie są kluczowym elementem okien i barierek. Kształtowniki oraz kątowniki nierdzewne są także używane do produkcji wsporników elewacji. Poza tym z uwagi na to, że są wytrzymałe, wykorzystuje się je przy wznoszeniu scen lub masztów, a także konstrukcji hal namiotowych. Specjalne kątowniki możemy również wykorzystać do podwieszania regałów – stworzone do tego modele nierzadko posiadają interesujące ozdobniki.

Nasze dane:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]