szalunki Kraków, szalunki Peri, wynajem szalunków

Szalunki – gdzie się je stosuje?

Deskowanie, czyli tzw. szalunki, to krótkotrwałe konstrukcje pozwalające na stawianie murów budynków. Głównie używa się ich w przypadku wylewania murów z betonu – wtedy są one niezbędne do tego, by odpowiednio je ukształtować i nie dopuścić do rozlewania się mieszanki. Poza tym szalunki stosuje się również w czasie stawiania obiektów murowanych, gdzie ich użycie umożliwia wykonanie przelotów na bramy, okna oraz drzwi. W tym wpisie wytłumaczymy, z czego robi się dzisiejsze szalunki i gdzie inwestorzy mogą je zdobyć.

Rodzaje szalunków

Najstarszym typem szalunków jest konstrukcja wykonana z drewnianych desek czy też grubych sklejek scalonych ze sobą za pomocą gwoździ, którą można użyć powtórnie po zdemontowaniu. Demontaż takich szalunków jest jednakże kłopotliwy – większość inwestorów i wykonawców decyduje się więc na zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur służących do szybkiego i łatwego składania oraz rozkładania. Tego rodzaju szalunki produkuje się z drewna, sklejki lub metalu, a także łączyć w sobie dwa albo trzy surowce. Z reguły jednakże stosuje się sklejkę – przeważnie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a strukturę łączą belki, głowice ze stalowe bądź aluminiowe, narożniki i łączniki.

Wypożyczenie szalunków – nie musisz ich kupować?

Podmioty na co dzień parające się pracami murarskimi mają swoje szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku ekip, które świadczą inne usługi i inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają planujących wybudować pojedynczy obiekt. Kupno wszelkich elementów potrzebnych do wykonania szalunku nie byłoby opłacalne . Dużo lepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie szalunków.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]