Balustrady ze stali nierdzewnej – cechy i zastosowanie

Stal jest jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów, na co wpływ przede wszystkim mają jej właściwości. Właściwa selekcja komponentów stopu powoduje, iż wytworzone z niej akcesoria nie są podatne na korozję, dzięki czemu można ich używać przy złych warunkach atmosferycznych, a także w styczności z kwasami. W połączeniu z jej interesującą estetyką czyni to ze stali nierdzewnej doskonały materiał do wytwarzania fragmentów wyposażenia wnętrz i przeróżnego rodzaju poręczy i balustrad.

Balustrady ze stali nierdzewnej – znakomite w deszczowym środowisku

Balustrady ze stali nierdzewnej zyskały znaczną popularność – można zauważyć je zarówno w prywatnych domach, jak i obiektach publicznych. Własności tego materiału okazują się w szczególności ważne w przypadku balustrad zewnętrznych. Nie rdzewieją one nawet w bardzo mokrym otoczeniu, zatem nie wymagają częstej konserwacji i na długo zatrzymują swój piękny wygląd. To właśnie dzięki niemu doskonale łączą się ze współczesną architekturą. Znakomicie prezentują się w towarzystwie drewnianych fasad, dekoracyjnego betonu, a nawet przeszkleń.

Poręcze ze stali nierdzewnej – łatwa i szybka pielęgnacja

Stal nierdzewna to dobry budulec do tworzenia poręczy stosowanych we wnętrzach domów – głównie tych urządzonych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Osoby, które zdecydują się na poręcze ze stali nierdzewnej będą chwalić sobie także ich błyskawiczne czyszczenie niewymagające zastosowania specjalistycznych preparatów oraz prostotę ich pielęgnacji. Wytrzymałość na korozję powoduje ponadto, że z tego materiału można produkować mocne i stylowe drabinki do basenów albo uchwyty do saun oraz łazienek przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.