biuro rachunkowe Katowice, księgowość Katowice

Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Dopilnowanie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zwykle powodem sporych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na stałe, a ich szefowie często nie potrafią odpowiednio pokierować budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż jakość współpracy okaże się satysfakcjonująca?

Biuro rachunkowe – powierz finanse firmy profesjonalistom

Na usługi biura rachunkowego warto zdecydować się w szczególności z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeśli powierzymy budżet przedsiębiorstwa ekspertom od księgowości, zyskamy pewność, że konsekwencją ewentualnych kontroli prowadzonych przez US nie będzie nałożenie kary. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pieniędzy i pracy – nie trzeba troszczyć się o finansami samemu, ani zatrudniać specjalisty na stałe. Warto również napomknąć o wygodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Współcześnie nie ma już konieczności codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem wiele kwestii można uzgodnić z opiekunem naszej firmy korzystając z e-maila.

O jakich rzeczach nie zapominać przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie zalecamy sugerować się wyłącznie jego cennikiem – nadzwyczaj niskie koszty obsługi najczęściej oznaczają jej niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci mają odpowiednie certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku albo certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Nasze dane:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]