Chcesz wybudować dom? Dowiedz się czym są projekty budowlane

Znajdź specjalistów, którzy sporządzą projekty budowlane Kraków

Ciężko wyobrazić sobie ważniejszą rzecz niż wzniesienie domu. Powinniśmy przy tym zdać sobie sprawę, iż nie jest to proste wyzwanie, zaś szczególne problemy wiążą się z dopełnieniem wszystkich urzędowych formalności. W pierwszej kolejności powinniśmy otrzymać pozwolenie na budowę – a będzie zatwierdzone, jeśli okażemy projekt budowlany. Dokument musi zostać stworzony przez architekta, zaś jego zawartość ustalają właściwe ustawy. Co więc powinno być w nim zawarte? Zapraszamy do przeczytania naszego tekstu.

Zawartość projektów budowlanych

Najważniejszym elementem projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Dokument powinien zostać sporządzony na mapie w skali 1:500 zatwierdzonej przez geodetę i posiadać rozmieszczenie starszych i wznoszonych budynków , a także instalacji gazowych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania powinny być zawarte także dane o miejscu składowania odpadów, układzie zieleni czy ogrodzeniu. Projekty budowlane powinny poza tym posiadać projekty wznoszonych domów i często również informacje od firm dystrybuujących wodę, gaz i prąd. W szczególnych przypadkach niezbędne będzie także dodanie wyników testów geologicznych.

Projekty budowlane – do czego służą?

Jak przed chwilą napisaliśmy, projekty budowlane będą niezbędne do tego, by uzyskać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, że nasza budowa musi przebiegać w myśl planu ustalonego w tym dokumencie, zaś wszelkie niedopatrzenia będą powodem jej niezatwierdzenia.

Nasze dane:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]