
Chirurg stomatolog – czym się zajmuje?
Nie każde choroby uzębienia jesteśmy w stanie zlikwidować tradycyjnymi metodami. Jeśli są one niewystarczające, ostatnim wyjściem jest zwykle jedna z metod chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego musimy udać się na przykład w przypadku konieczności wykonania implantów czy mostów, znacznych ubytków uzębienia, uszkodzonych dziąseł oraz chorób tkanek miękkich, takich jak wszelkiego typu owrzodzenia lub guzy. Jakie techniki są jednak wykorzystywane w czasie kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza udać się, żeby leczenie było były komfortowe, a nie przytrafiły się nam przykre pomyłki?
Chirurg stomatolog – leczenie
Z pewnością najczęściej przeprowadzanym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się ekstrakcje zębów – także tych bardzo uszkodzonych, wymagających nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W przypadku dużych uszkodzeń lub chorych po wypadkach potrzebne jest niekiedy odbudowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się również terapią różnych zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych przed chwilą guzów czy owrzodzeń – oraz odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.
Jak znaleźć chirurga stomatologa?
Jak nietrudno się domyślić, znalezienie złego chirurga stomatologa może być źródłem poważnych problemów. Dobrze więc powiedzieć kilka zdań na temat tego, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog oraz czym sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze będzie niewątpliwie to, by stosował on wyłącznie innowacyjne urządzenia i, co najważniejsze, leki znieczulające. Spore znaczenie ma także atmosfera w poradni oraz stosunek dentysty do chorych – wiele mówią nam o nim opinie dotychczasowych pacjentów, które wyszukamy na przykład w sieci lub w gronie przyjaciół.