Gdzie zamówić wydruki 3D? Poznaj ofertę CadXpert

Przemysłowy druk 3D - poznaj aktualną ofertę.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest kierowana przede wszystkim do projektantów CAD, inżynierów, konstruktorów, pracowników sekcji badawczo-rozwojowych i technicznych, jak również przedstawicieli innych gałęzi przemysłu. Każda osoba bądź firma, której potrzebny jest model koncepcyjny lub prototyp wykonanego przy pomocy technologii FDM, PolyJet, SLS,SLA, oraz DMLS, może zamówić tę usługę, o ile nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Wydruki 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w zakresie profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem oferuje również usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Oprócz przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy również bazę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne materiały przygotowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. Firma CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

FDM – druk 3D modeli koncepcyjnych i prototypów

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda drukowania 3D – za jej powodzeniem stoi atrakcyjny stosunek jakości do ceny, a także możliwość wykorzystania filamentów w ogromnej gamie barw. W trakcie druku metodą FDM na model nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys i drukarek 3D MakerBot. Tę metodę druku wykorzystują firmy potrzebujące prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Drukowanie 3D w technologii SLA dla szybkiego prototypowania

Druk 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana również stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest oferta wydruku 3D w technologii SLA? Do firm albo osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To metoda, która zapewnia bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk wyrazistych krawędzi, detali, wygładzonej powierzchni oraz bardzo wąskich ścianek.

Technologia SLS – wydruk 3D poliamidem w proszku

Technologia druku 3D metodą SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Także tutaj nakładane są następne powłoki materiału – w tym wypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są główne plusy tej techniki druku 3D? Technologia SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego gwarantuje odporność chemiczną i mechaniczną oraz precyzję konturów.

Nasze dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]