Implantologia – w czym lepsza od protez?

Dawniej osoby, które z rozmaitych powodów ”zgubiły” uzębienie, skazane były na to, by używać protez. Nie jest to oczywiście trafione wyjście, bo protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie będzie bardzo wygodne. Z tego względu tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się dużo wygodniejsze, lecz również wykazują sporo innych plusów. Implantologia bowiem umożliwia wypracowanie trwałych rezultatów, minimalizując do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębowych, które rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wszczepi nam implanty zębów.

Na jakich zasadach opiera się implantologia?

Dziś implantologia wykorzystuje 2 typy implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm oraz nieco krótsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, a organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś umożliwia duże skrócenie okresu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje żadnych bólów już po 3 miesiącach. Do tego czasu powinien stosować chłodne kompresy, a bezpośrednio po operacji – unikać napojów wyskokowych, gorących dań i palenia tytoniu. Ważne jest również stosowanie odpowiednich płukanek, które likwidują obrzęk oraz dyskomfort.

Implanty zębowe – jak wybrać stomatologa

Implantologia wywiera ogromny wpływ na komfort codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego tak istotne jest to, by znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak jednak uniknąć przykrych pomyłek i problemów zdrowotnych? Najlepiej postąpimy powierzając wykonanie implantów zębowych stomatologowi ze sporym stażem oraz pozytywnymi komentarzami wcześniejszych klientów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza z pewnością trafimy na ważne wskazówki.