Kontenerowy wywóz odpadów – usługa dla firm i osób prywatnych

Odnowienie mieszkania, sprzątanie piwnicy albo strychu, budowa czy też przebudowa domu, prace w ogrodzie – co łączy te, na pierwszy rzut oka kompletnie niepowiązane ze sobą czynności? W ich przypadku wytwarzane są duże ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zużyte meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone należy dostarczyć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednak postąpić, jeśli nie możemy przewieźć ich na własną rękę? W takich sytuacjach najodpowiedniej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmująca się nim firma usługowa użycza klientowi kontener o pojemności dostosowanej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o legalną utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i praktycznym.

Komu zalecamy kontenerowy wywóz śmieci?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z ewidentnych przyczyn usługi tego typu największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zazwyczaj nie mogą zapewnić transportu odpadów do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, wywóz odpadów jest również niejednokrotnie wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa budowlane, ogrodnicze czy remontowe. W sezonie zimowym to też najlepsza metoda na magazynowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z parkingów, dróg wewnętrznych, boisk czy trawników.