
Mikropigmentacja brody – sposób na ukrycie rzadkiego zarostu
Więcej informacji o mikropigmentacji brody znajdziesz tutaj.
Zarost od wieków był wyznacznikiem męskości, a jego wygląd wiele mówi o jego właścicielu. Hodowanie gęstego zarostu znowu jest modne po wielu dziesięcioleciach wskazywania gładkiej skóry twarzy jako wzorca estetycznego u mężczyzn. To sprawia, że dla sporej grupy mężczyzn brak zarostu może stać się przyczyną niebagatelnych kompleksów. Można spróbować je wygasić m.in. dzięki zabiegowi mikropigmentacji zarostu.
Przyczyny wypadania włosów z zarostu
Tak jak każda część ciała też twarz narażona jest na łysienie. Zarost bardzo przerzedzony czy też z zauważalnymi plackowatymi polami bez włosków prezentuje się niezdrowo i może prowadzić do spadku pewności siebie. Zazwyczaj rzadka broda to jedynie pokłosie procesu osłabienia się włosów i spadku poziomu testosteronu, co jest normalnym następstwem upływu lat. Jednak bywa, iż spadek poziomu hormonów androgennych następuje gwałtownie także u mężczyzn w młodym wieku, co kończy się między innymi łysiejącą skórą twarzy. Gwałtowna utrata włosów to także nierzadko rezultat ich nieodpowiedniej pielęgnacji – niewłaściwe zastosowanie kosmetyków bądź akcesoriów. Na utrzymanie zarostu w dobrym stanie silne oddziaływanie mają nawyki żywieniowe, w związku z tym mężczyźni powinni zadbać o dietę obfitą m.in. w witaminę A oraz K2, witaminy z grupy B, a także wapń, cynk i magnez. Poczucie stresu również przeszkadza w wyhodowaniu bujnej brody – włoski wypadają same, a niekiedy są brutalnie wyskubywane w nerwowym odruchu.
Uzupełnianie zarostu specjalnym pigmentem – o mikropigmentacji
Zupełne zgolenie brody jest prostą metodą na zatuszowanie trudności z jej wyhodowaniem. Ale nie każdy mężczyzna czuje się przystojnie bez brody lub chciałby móc ją nosić, bo uważa, że to uszlachetnia rysy twarzy i nadaje im „pazura”. Można postawić na przeszczep mieszków włosowych, jednakże taki zabieg to zazwyczaj wydatek w kwocie nawet paru tysięcy złotych. Alternatywą jest zabieg mikropigmentacji brody, który polega na jej uzupełnieniu za sprawą wprowadzenia w płytkie warstwy skóry nieorganicznego barwnika. “Wytatuowane” kropeczki z pigmentu wyglądają jak delikatnie wyrośnięte włosy, a odróżnienie elementów sztucznych od prawdziwego zarostu jest możliwe zwykle po dotknięciu brody. Mikropigmentacja brody kamufluje fragmenty skóry dotknięte łysieniem plackowatym oraz całkowitym, pozwala optycznie zagęścić przerzedzoną brodę, a także umożliwia poprawę linii zarostu. Trzeba jednakże mieć świadomość, że efekty mikropigmentacji nie są permanentne i utrzymują się średnio 12 miesięcy.
Nasze dane:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków
Mob.: +48 516 481 888
E-mail:
[email protected]