Przemysł kosmetyczny, chemiczny, spożywczy – kto używa zbiorników nierdzewnych?

Jednym z najstabilniejszych chemicznie materiałów jest stal nierdzewna. Nie reaguje z kwasami, nie ulega korozji i nie traci swoich właściwości nawet w krańcowych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który przy kontakcie z powietrzem wytrąca się ze stopu i formuje na powierzchni niedostrzegalną gołym okiem warstwę. Chroni ona stal przed negatywnym wpływem licznych substancji chemicznych, a także polepsza jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Dzięki tym atrybutom zbiorniki ze stali nierdzewnej są używane w wielu dziedzinach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na fakt, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z związkami chemicznymi używanymi do wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są w szerokim zakresie stosowane w tym przemyśle. Służą one zarówno podczas procesu produkcyjnego, jak i do składowania dużych ilości gotowych środków. Wymienione wcześniej cechy powodują, iż zbiorniki nierdzewne są również znakomitym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów produkujących i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki fermentacyjne dla sektorze spożywczym

Zbiornik nierdzewny jest często wykorzystywany w rozlicznych przedsiębiorstwach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych bądź zakładach przetwórstwa. W gorzelniach, browarach czy piekarniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wykonane z tego materiału. Usługi firm zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszą się zainteresowaniem sektora spożywczego głównie dlatego, że na takich pojemnikach nie zbiera się nalot, który mógłby sprzyjać zakażeniu ich zawartości zarazkami czy dzikimi drożdżami.