Sprzątanie strychów – jak pozbyć się zalegających śmieci?

Nie każdy śmieć powinien trafić do typowego zbiornika na odpady. Przyczyny tych zakazów są różne – niekiedy odpady przekraczają akceptowalne wymiary, czasem jest to niezgodne z funkcjonującymi w Polsce aktami prawnymi. Co czynić z takimi problematycznymi śmieciami? Należy zawieźć je do pobliskiego PSZOK-u, czyli punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W każdej gminie musi pracować jeden PSZOK, jakkolwiek w największych miastach możemy czasem wybrać jeden z kilku punktów. Na nieszczęście to rozwiązanie przydatne jest tylko dla tych, którzy posiadają swoje auto i znaczną ilość niewykorzystanego czasu. Pozostali najlepiej zrobią, decydując się na wynajem kontenera na śmieci.

Remonty oraz sprzątanie strychów – czy warto wypożyczyć kontener na śmieci?

Nietypowe odpady wytwarzane są w toku różnego rodzaju prac. Najczęściej są to renowacje mieszkań oraz przebudowa domu – chodzi najczęściej o spore ilości gruzu, a także pudeł po materiałach budowlanych. Wynajęcie kontenera będzie też dobrym rozwiązaniem, jeżeli zamierzamy sprzątać strych – wówczas pomieścimy w nim wszelkie niepotrzebne od wielu lat zepsute urządzenia, zbutwiałe meble oraz sprzęty. Opróżnianie strychów czy prace budowlane będą znacznie mniej uciążliwe, jeżeli z okna mieszkania do kontenera poprowadzimy specjalny rękaw, który umożliwi bezpieczne przeniesienie odpady bez konieczności częstego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Komu zlecić sprzątanie strychów i piwnic lub kontenerowy wywóz śmieci?

Sprzątanie strychów i piwnic, ale także kontenerowy wywóz różnorodnych śmieci, to usługi świadczone m.in. przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach zaopatruje się klienta w kontener o ustalonej pojemności, który ten w okresie wskazanym w umowie może napełnić odpadami remontowymi albo zniszczonymi sprzętami. Pojemnik jest później odbierany z posesji, a jego zawartość transportowana jest do miejsca, w którym zostanie legalnie przetworzona zgodnie z obowiązującymi przepisami.