Statuetki metalowe – prestiżowa nagroda za osiągnięcia

Ranga przeróżnych turniejów i nagród zależy od kilku czynników. Jednym z decydujących jest m.in. to, jaką dostaje wyróżniona nimi osoba. Doskonałym tego mogą służyć statuetki wręczane zdobywcom rozmaitych wyróżnień kulturalnych. Wszyscy dobrze znają wygląd Oscara bądź Grammy. Podobnie doceniane są nagrody dla sportowców – np. Puchar Davisa lub Puchar Europy. Muszą o tym pamiętać promotorzy wszelkich plebiscytów sportowych i kulturalnych pragnący, żeby te jednocześnie prężnie się rozwijały i błyskawicznie wypracowały swoją reputację. Tym bardziej, iż niepowtarzalnych statuetek okolicznościowych jest obecnie niezmiernie łatwe.

Statuetki okolicznościowe – nagrody wręczane uznanym postaciom od wieków

Statuetki jako rodzaj wyróżnienia przyznawanego uzdolnionym osobom wygrywającym w różnorodnych zawodach sportowych albo konkursach artystycznych pojawiły się już w czasach starożytnych. Znaczną popularnością cieszyły się oczywiście w antycznej Grecji, a później w uformowanym na jej dziedzictwie Imperium Rzymskim. W późniejszych wiekach ich waga znacząco spadła, aby odrodzić się mniej więcej dwa wieki temu. W dzisiejszych czasach puchary, statuetki i medale stanowią niesłychanie ważną element kultury niemal wszystkich narodów, a wiele z nich ma znaczenie internacjonalne – jako potwierdzenie tego wypada podać między innymi statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej za osiągnięcia w obszarze filmu, jak również wręczane co roku uznanym literatom, badaczom i działaczom społecznym Medale Noblowskie.

U kogo zamówić statuetki pamiątkowe?

Wszelkiego rodzaju statuetki okolicznościowe można na ogół zamówić u rzeźbiarzy albo – jeżeli interesują nas w głównej mierze statuetki z brązu i dysponujemy już przygotowanym projektem – u zawodowców zajmujących się odlewnictwem. Wybór statuetek okolicznościowych jest mnóstwo, jakkolwiek największym popytem cieszą się figurki z brązu. W rzeczy samej nie bez przyczyny – ich wykonanie jest względnie tanie, a równocześnie wyglądają one cudownie, co znacznie zwiększa status wszelkiego rodzaju turniejów sportowych i plebiscytów.