Uszczelnianie okien drewnianych i PCV – zatrzymaj ciepło w domu

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o nieszczelnych oknach plastikowych, uzyskasz na www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Na komfort lokatorów ma duży wpływ stan techniczny okien. Okna ochraniają dom przed wilgocią i mrozem, a także odcinają go od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też, ze względu na znaczną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze argumenty ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić co najmniej raz w roku. Nie warto tego lekceważyć, gdyż po tym okresie potencjalne usterki mogą być już tak poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, straty ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych materiałów, polega w głównej mierze na ich regulacji (w większości wypadków służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wilgocią, jak również wysokimi i niskimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają aktualnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale też i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]