Wykorzystanie mikropigmentcji medycznej

Jeżeli szukasz szczegółowych wiadomości dotyczących mikropigmentacji włosów, kliknij tutaj.

Na pewno szukając ofert gabinetów kosmetycznych spotkaliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W powszechnym mniemaniu mikropigmentacja to po prostu mniej używane określenie na modny pośród pań makijaż permanentny. Jednakże możliwość wykonania trwałego makijażu to raptem jedna z metod użycia tej techniki, która poza kosmetyką ma też zastosowanie w medycynie.

Mikropigmentacja – maskowanie bielactwa oraz oznak łysienia

Mikropigmentacja to w kosmetologii procedura, którą wybierają z reguły panie pragnące ograniczyć czas przeznaczany każdego dnia na wykonywanie makijażu. To praktyczne rozwiązanie dla osób, które są pewne tego, jak pragną wyglądać każdego dnia. Istnieje jednak również mikropigmentacja medyczna, która mimo iż wciąż jest zabiegiem estetycznym, wywiera potężne oddziaływanie na psychikę jednostki, która się na nią decyduje. W ostatnim czasie niezwykle popularne jest stosowanie mikropigmentacji jako alternatywy dla zabiegu przeszczepu włosów, na który z uwagi na brak pieniędzy nie może zdecydować się duży odsetek osób chorujących na łysienie. Mikropigmentacja pomaga też podnieść stopień zadowolenia z własnego wyglądu – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczne maskowanie blizn i bielactwa, jak również optyczne odtworzenie aureoli sutka.

Na czym polega mikropigmentacja głowy?

Z pozoru zabieg ten wygląda jak typowa usługa tatuażu. Linergistka czy też linergista, ponieważ tak nazywa się specjalista przeprowadzający mikropigmentację, specjalistycznym przyrządem wykonuje punkcję naskórka i w ten sposób wprowadza w niego nieorganiczny barwnik. Odmiennie do tatuażu finalny rezultat nie jest stały i utrzymuje się około roku. Dlaczego? Podczas tatuażu pigment wprowadzany jest w głębsze warstwy skóry, z kolei podczas zabiegu mikropigmentacji umieszcza się go stosunkowo płytko. To dlatego wraz regeneracją zewnętrznych warstw skóry po paru miesiącach pigment stopniowo zanika. Tym samym jeżeli zamierzeniem osoby poddającej się mikropigmentacji jest długotrwałe ukrywanie rzadkich włosów albo łysiny, musi ona mieć świadomość, iż wymagane będzie cykliczne ponawianie zabiegu w mniej więcej dwunastomiesięcznych interwałach.

Nasze dane:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]