Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Jeśli szukasz paneli podłogowych, koniecznie wejdź na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – można je ułożyć w dosłownie kilka chwil, a każdy poradzi sobie z tym bez pomocy fachowców. Przeczytaj poradnik, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy montować na suchym podłożu – zawartość wody nie może być większa, niż 3%. Nie możesz zapominać również o odpowiedniej izolacji – najlepiej nada się do tego folia PE o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – najlepiej zrobisz, czekając kilka dni – dzięki temu wyparuje z nich zbędna woda. Panele i narzędzia gotowe?

Najważniejsze zasady montażu paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna rada – specjaliści polecają robić to zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed ich montażem, dokładnie sprawdź je i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, bowiem później producent może nie uznać reklamacji. Zatroszcz się również o temperaturę podłogi – koniecznie musi przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie do okna, a w niezbyt szerokich pokojach – w ten sposób, by dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej fasady. Połączysz je używając specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Tak, jak inne wyroby drewnopochodne, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków cieplnych w pokoju. Musisz zatem zostawić szczeliny przyścienne o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, jeśli położysz również listwy podłogowe.

Nasze dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]