Stolik kawowy – dlaczego warto go mieć w salonie?

Chcesz kupić stoliki kawowe vintage? Sprawdź https://stfurniture.com/produkty/meble/stoliki-kawowe/.

Stolik kawowy jest ważnym meblem, którego wciąż używa się w większości naszych mieszkań, chociaż czasem zdarza się, iż poniektórzy architekci wnętrz czasami pomijają go w aranżacjach. Nic w tym dziwnego, ponieważ łączy on w sobie nie tylko funkcję użytkową, ale również dekoracyjną.

Stolik kawowy – przydatny element salonu

Większość czasu spędzamy w pokoju dziennym. Tu odpoczywamy, podejmujemy gości, czytamy, oglądamy seriale i tu częstokroć również jemy. Oczywiste jest zatem, że meble zastosowane do aranżacji salonu powinny komponować przestrzeń, która nie przytłacza, ale która również nie pozbawia jej funkcjonalności. Stolik kawowy, jak wskazuje sama nazwa, jest w zasadzie meblem, na którym rozstawiamy filiżanki z kawą bądź herbatą i ciasteczka, nie tylko wtedy kiedy zapraszamy gości, ale także kiedy relaksujemy się z bliskimi. Drugie wykorzystanie stolika kawowego to miejsce przechowywania małych sprzętów i drobiazgów, po które ciągle sięgamy, np. komórki, chusteczek higienicznych, pilota do TV lub czasopism, które akurat czytamy. Jest to także miejsce, gdzie można łatwo ułożyć niewielkie ozdoby, jak potpourri z suszonych kwiatów albo tealighty.

Nowoczesny stoliki kawowe – znajdziesz do dowolnego stylu wnętrza aranżacji

Pomimo swoich szeregu funkcji stolik kawowy powinien być w na swój sposób niewidoczny, a więc odpowiednio wpasowany w plan pomieszczenia. Jest to z reguły niewysoki mebel – jego wysokość to zazwyczaj 40-50 cm, bo nie może zasłaniać przestrzeni salonu, ale również umieszczone na nim rzeczy i filiżanki muszą być pod ręką osoby, która go używa. Współczesne designerskie stoliki kawowe konstruowane w studiach najlepszych projektantów perfekcyjnie godzą w sobie rolę dekoracyjną oraz użytkową. Rozmaitość kształtów tego rodzaju stolików kawowych powoduje, że nabywca bez problemu trafi na model pasujący do stylu hygge, vintage bądź do industrialnego loftu. Warto zdecydować się meble rzemieślnicze, wytworzone ręcznie z drewna, co jest gwarancją, iż będą nie tylko wytrzymałe, ale również będą doskonale się prezentować.

Nasze dane:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]